מלחמת שוורים במדריד

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לראות מלחמות שוורים במדריד? הכירו את לס ונטאס (Plaza de Toros de Las Ventas) שמציעה כבר מאות שנים חוויה ספרדית אותנטית של מלחמת שוורים מקצועית!

לאס ונטאס – Las Ventas

אחת מזירות מלחמת הפרים (ולא שוורים) המפורסמות בעולם יכולה להכיל עד 25,000 ספרדים נלהבים. corrida de toros, הספורט הלאומי של ספרד, ומקור לא קטן לחילוקי דעות, מושך אליו אנשים רבים, והלוחמים הגדולים, הטוררוס, הם מהאנשים הנערצים במדינה. מקורות הספורט המשונה הזה במלחמות הגליאטורים הרומים בחיות בזירה, כאשר עם התפתחות הענף השתנו הטכניקות והשתכללו, והפופולריות הציבורית גדלה.

כתובת
c Alcala 237
טלפון
+(34)-91-356 22 00

זירת לס ונטאס (בספרדית: Las Ventas) הינה זירה פופולארית שהוקמה ב1931 ומשמשת עד היום למלחמות שוורים שהיא מורשת תרבותית מוגנת ברחבי ספרד!

בין השנים 1913-1920 מלחמת השוורים זכתה למוניטין של היותה לא גדולה מספיק ומלחמת שוורים נמשכה ברחובות מדריד ובאזורים אחרים בספרד ובמדינות אחרות. הוכנסו מחסומים קפדניים, מה שאומר שהקורידה נכללה ברשימת האזורים האסורים בעיר, יחד עם השוטינג השמור עצמו. מלחמת השוורים במדריד אמורה לחדש בחודש אוקטובר, אם כי משמעותית פחות צופים יורשו להיכנס לשוורים.

השוורים מכניסים כעשרים וחמישה אלף איש והוא אחד המקומות הפופולריים ביותר במדריד לנהל קרבות שוורים

אם ברצונך ללמוד עוד על מלחמת שוורים, אנו ממליצים לבקר בלאס ונטאס, מוזיאון מלחמת שוורים בלב מדריד, במרחק של כמה רחובות בלבד משול השוורים. זהו "מוזיאון מלחמת שוורים" בו תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של מלחמת שוורים וגם לערוך סיור מודרך בבניין.

ישנן דרכים אותנטיות אחרות לחוות את מדריד וספרד

אך ככל הנראה מלחמת שוורים ספרדית יכולה להיות משהו שייכלל ברשימת הדלי שלך במדריד פשוט בגלל תרבותה העשירה. אם זה לא בשבילך, אל תלך: ישנן דרכים רבות אחרות לחוות את מדריד, ספרד בצורה שונה ואותנטית. ההיסטוריה של מלחמת שוורים היא מעניינת מאוד: למרות שמדובר בתופעה חדשה, היא קיימת כבר מאות שנים. הרקונקיסטה עיצב את כל הפסיכולוגיה של הספרדים, ולחימת שוורים היא הסמל המתמשך שלה.

הדבר המעניין בלאס ונטאס

הוא שהוא ממוקם בקאזה טוריביו, שכונה מפוארת הידועה במסעדות ובקניות שלה, ועומד בראש רשימת חמשת הרובעים המובילים במדריד. הבשר מהשורים שנהרגו בלאס ונטאס נשלח למסעדה בברצלונה שם הוא מוצע למכירה. השוורים של מדריד נמצאים במרחק של 5 א 'בלבד משם, אך הוא משמש כמרכז כל השוורים של מדריד והוא אחד השוורים הפופולריים ביותר בספרד. השוורים של מדריד ממוקמים בקצה מרכז העיר, רק כמה מאות מטרים מהרמבלה ומתוארך למאה ה -16, כאשר לוחם שוורים הרג את השור הראשון שלו בגיל 15.

בתוך במשך שעתיים

מטאדור יהרוג את אחד הפרים המפורסמים ביותר בספרד, הפר של פמפלונה. לאחר שנדרס על ידי שור בפאם פלונה, גליניס מקניקול נאבק ברעיון לצפות בשוורים במדריד, שם המסורת הטורדוראנית אינה שבורה. כאן בפאתי מדריד נערוך סיור בהיסטוריה של מלחמת שוורים, שם נוכל ללמוד על התרבות, כולל ההיסטוריה של מלחמת השוורים הראשונה בספרד במאה ה -16 ומקורות מלחמת השוורים המודרנית. מהרחובות הצדדיים המרוצפים על אבנים ועד לפוארטה דל סול, שם תוכלו לטעום מגוון ברנדי ספרדי בבר מסורתי, יש את פלאזה מאיור, שם תוכלו לטעום טאפאס ויין, שם המינגווי ניהל את השוורים שלו ונהנה מטאפאס עם יין.

לאחר שביקרתי בשוורים במלאגה ובסביליה

החלטתי לבקר באחד ממלחמות השוורים המפורסמות ביותר בספרד במדריד, פלאזה דה טורוס. לא ידעתי שקיימים אירועי קרבות שוורים שונים באזור המכונים נובילדה ראיונס וקורידה דה לה טורוס, אך כאשר הרכבת התחתית הייתה מלאה בספרדים בדרכם אל כיכר דה לוס טורוס וממנה. תהיתי איך אגיב למלחמת שוורים.

עונת מלחמת השוורים מתחילה במרץ ומסתיימת באוקטובר

ומלחמות שוורים נערכות בכיכר דה לוס טורוס במהלך סמנה סנטה, החודש החשוב ביותר בספרד. אין עונה מיוחדת של מלחמת שוורים במדריד, אך היא נקבעת על ידי העובדה כי שוורים נלחמים בתקופות שונות של השנה. עונת מלחמת השוורים החלה בפברואר, ואז באפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר ונובמבר. אירועי מלחמת השוורים החשובים ביותר מתקיימים בנובמבר ובדצמבר בתחילת ספטמבר ובסוף סמנה דה סנטה. עונה זו מתחילה במרץ ומסתיימת באוקטובר; בדצמבר וינואר זה מתחיל ומסתיים בתחילת אוקטובר.

לפני שאתם קונים כרטיס טיסה למדריד

ספרד, עליכם לדעת כי מלחמת שוורים במדריד מתקיימת רק ממרץ עד אוקטובר. הזמן הטוב ביותר לראות מלחמת שוורים בספרד הוא בחודש מאי ויוני, אך הקרבות הטובים ביותר נערכים כאן במהלך יריד סן איסידרו במאי. המטאדורים המפורסמים ביותר נראים כאן, וכיכר מונומנטל דה מדריד היא המקום בו הם נלחמים. וזה קורה בדיוק שם, כפי שקרה מאז 1931, בכיכר דה לוס טורוס, הכיכר המרכזית של העיר מדריד. פלאזה דה לאס ונטאס, המכונה בפשטות "לאס ונטה", היא השוורים הגדולים ביותר בספרד וממוקמת ברובע גינדלרה ברובע סלמנקה. מדריד, בירת ספרד והעיר השנייה בגודלה באירופה, היא בירת מלחמת השוורים שאין דומה לה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן