חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קתדרלת אלמודנה

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

מדריד היא עיר מקסימה שידועה במבנים המיוחדים שלה, אחד המבנים המרשימים עם היסטוריה מעניינת זוהי קתדרלת אלמודנה, זוהי קתדרלה בסגנון גותי ענקית שנמצאת במרכז מדריד,  ביקור בקתדרלת אלמודנה מומלץ ביותר כאשר אתם נמצאים בביקור במדריד.

הקתדרלה נמצאת במרחק הליכה קצר מהארמון המלכותי שנחשב גם לאטרקציה חובה כך שרוב הסיכויים שבכל מקרה תגיעו לאזור ותוכלו גם ליהנות מהתצפית המדהימה על מדריד.

מה יש לראות בקתדרלת אלמודנה

קתדרלת אלמודנה היא מבנה גדול ומרשים באורך של יותר ממאה מטר ורוחב של שבעים ושש מטר, הקתדרלה מעוצבת בסגנון הגותי שאפיין מאוד את ספרד בשנים שהקתדרלה נבנתה, בחלק העליון של המבנה יש כיפה יפיפיה בקוטר של עשרים מטרים ושבעים וחמש מטר גובה.

בתוך הקתדרלה, תוכלו להתרשם מציורי קיר עתיקים ומרהיבים, פסיפסים גדולים ומרשימים, המזבח הראשי של הקתדרלה בנוי כולו מאבן שיש ירוקה ומעוטרת בצורה יוצאת דופן, האווירה הקרירה והגותית בתוך הקתדרלה היא מדהימה ואפילו תוכלו למצוא מגן דוד בחלק העליון של המבנה.

אחד החלקים המרשימים של קתדרלת אלמודנה זהו שער הכניסה, דלת ברונזה גדולה ומקושטת שמעוצבת בסגנון הגותי, יש המון אגדות על שער הכניסה יוצא הדופן וזה רק מוסיף לחוויה כאשר רואים את העיצוב המדהים יחד עם קתדרלת אלמודנה שבנויה ומעוצבת בצורה שקשה להתעלם ממנה.

קצת על ההיסטוריה של קתדרלת אלמודנה

בסוף המאה התשע עשרה החלה הבנייה של קתדרלת אלמודנה לאחר שנים רבות של התנגדויות מצד גורמים פוליטיים,  אנשי הקהילה של מדריד פנו אל בית המלוכה כדי לבקש עזרה בבנייה של הקתדרלה, ואכן הם קיבלו את ברכתם של בית המלוכה, אשר הבטיח לתת להם שטחים לבנייה.

באותו זמן המלכה מריה דה לאס מרצדס נפטרה מה שעודד את המלך אלפונסו השתיים עשרה לבנות את הקתדרלה כמה שיותר מהר כדי שזה יהיה מקום קבורתה והיא תונצח לתמיד.

החל משנות השלושים התחילו שיפוץ כללי לאחר מחאה של תושבי המקום על כך שהקתדרלה מעוצבת בסגנון של העיר ברצלונה שלא הייתה אהובה במיוחד, השיפוץ נמשך עד שנת תשעים ותשע, השנה בה האפיפיור ג’ון פול השני קידש את הקתדרלה החדשה, ומאז יש במקום גם פסל בדמותו.

מה צריך לדעת על ביקור בקתדרלת אלמודנה

קתדרלת אלמודנה נמצאת ממש בסמוך לארמון המלוכה של מדריד, הכניסה לקתדרלה היא חינם, וחשוב מאוד להגיע בלבוש צנוע, אסור לדבר בטלפון בתוך הקתדרלה ואם אתם רוצים לצלם שימו לב שאסור להשתמש בפלאש.

ניתן לבקר בקתדרלת אלמודנה בכל שעה אך השעות המומלצות ביותר הן בערב כאשר אתם יכולים לצפות על השקיעה של מדריד מהתצפית המדהימה שיש בסמוך למקום, שווה מאוד לקחת בחשבון ביקור בקתדרלת אלמודנה כאשר אתם נמצאים במדריד, שלבו זאת יחד עם ביקור בארמון המלוכה ותכננו את היום כך שתוכלו לראות גם את האזור מסביב.

כן הכניסה לקתדרלת אלמודנה היא חינם, אך שימו לב שנהוג להשאיר טיפ מסוים ביציאה מהמקום.

במטרו קו 5 ירוק או קו 2 אדום, אתם אמורים לרדת בתחנת אופרה, הכתובת של המקום: Calle de Bailén, 10, 28013.

קתדרלת אלמודנה פתוחה כל יום בין השעות עשר בבוקר עד שבע וחצי בערב.

כמובן מלבד ארמון המלוכה שנחשב לאטרקציית חובה במדריד יש עוד המון מה לראות ולעשות באזור של קתדרלת אלמודנה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן

דילוג לתוכן