חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיכר פוארטה דל סול במדריד

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

כיכר פוארטה דל סול (Puerta del Sol), היא אחת הכיכרות המרכזיות במדריד.
כיכר זו שוכנת בלב מדריד והיא אחת הכיכרות העמוסות ביותר. כיכר זו הוא נקודת מפגש של כמה כבישים ורחובות ראשיים בעיר. לא הרחק ממנה אפשר למצוא את בית הדואר ומגדל השעון. בכיכר זאת תמצא אווירה מסתורית, מלנכולית ומיוחדת אך מצד שני גם אווירה שוקקת חיים. במקום ימצאו מסעדות נהדרות, רחובות תוססים, מוזיאונים הטובים ביותר בעולם ועוד.

היא "שער השמש", המרכז הגיאוגרפי של מדריד, שהוא גם המרכז המסחרי שלה, בו מתרכזות החנויות הגדולות, ובעקבותיהן, נוהרים אלפי התיירים. אפשר למצוא כאן הכל מהכל, אך לא בזול. במרכזה מזרקה גדולה, ולידה ניצב בגאווה על סוסו המלך שארל השלישי שמלך במאה ה-18, וייסד את מוזיאון הפראדו. בכיכר הזאת שני אלמנטים חשובים: נקודת האפס של ספרד, שממנה נמדדים המרחקים בספרד; ופסל של דב מלחך עץ – סמלה של מדריד, הניצב בפינת הכיכר בכניסה לאחד המדרחובים היוצאים ממנה.

כיכר פוארטה דל סול - להרגיש חופשה

אם אתם מתכננים חופשה בראש שקט שכוללת לא מעט אתרים ומקומות היסטוריים ונמצאת באירופה, אתם חייבים להגיע לבקר בכיכר פוארטה דל סול במדריד בירת ספרד. תוכלו למצוא בה מקומות עתיקים והיסטוריים לצד מקומות חדשים, לראות את בית הדואר, לבקר במגדל השעון, לשבת באחת המסעדות הטובות באזור, לטייל בסמטאות השונות וליהנות מאווירה שונה מיוחדת. בכיכר תוכלו לספוג את ההיסטוריה של אז, לגלות מקומות חדשים שטרם ראיתם או חוויתם וכמובן ליהנות ממה שיש לעיר להציע לכם.

היסטוריה של כיכר פוארטה דל סול

כיכר פוארטה דל סול היא כיכר עתיקה ומיוחדת. אפשר למצוא בה אווירה מיוחדת ושונה, סמטאות אבן צרות, בניינים עתיקים והיסטוריים ועוד. מקור הכיכר הוא בשערי החומה של המדריד במאה ה-15, שערים אלו הפרידו בין היישוב העתיק לבין הפרברים מסביב לעיר. שמה של כיכר בתרגום לעברית הוא "כיכר שער השמש", שם זה ניתן לה מכוון שזריחת השמש הייתה מכיוונו של השער אשר הוקם בצדו המזרחי של החומות. הכיכר הפכה עם השנים למקום מרכזי ביותר במדריד, בירת ספרד. כבר במאות ה – 17-19 שליחים רבים הגיעו אליה ממדינות שונות ואחרים ממחוזות שונים בספרד. בכיכר התכנסו כדי להתעדכן בכל הנעשה בזמן האחרון. ואילו בית הדואר שימש מטה של משרד פנים וביטחון הפנים ועל כן הוא חלק בלתי נפרד מכיכר פוארטה דל סול במדריד.

האתרים ההיסטוריים בפוארטה דל סול

בפוארטה דל סול תמצאו אתרים היסטוריים שהם חלקו בלתי נפרד ממדריד. בין האתרים אלה ניתן להבחין באתרים הבאים:

בית הדואר – בית הדואר הוא אחד האתרים ההיסטוריים והעתיקים במדריד. בעבר שימש בית הדואר להתכנסות במרכז העיר כדי לשמוע חדשות. כיום מאכלס בית הדואר את נשיאות קהילת מדריד.

פסל הדוב האוכל מעץ תות – פסל של דוב אשר אוכל מעץ התות הוא סמלה של העיר מדריד והוא נמצא בצפון הכיכר.

פסלו של המלך קארלוס השלישי – פסלו של קרלוס השלישי הוצב בכיכר בשנת 1997, הוא חלק בלתי נפרד מסמליה של מדריד ומסמל את פועלו של קארלוס מלך ספרד בין השנים 1788-1759.

מגדל השעון – מגדל השעון הוא מגדל מרשים עד מאוד, פעמוניו מסמנים את תחילת השנה החדשה במדריד.

שאלות נפוצות על כיכר פוארטה דל סול במדריד

הזמן הטוב להגיע לביקור בכיכר הוא בשעות היום. בשעות אלה הכיכר מלאה במקומיים ותיירים ותמיד שמח ועליז ישנן פעילויות שונות. בנוסף לכך, אפשר לראות מקומות שבלילה קשה להבחין בהם.

התקופה הטובה להגיע לבקר במדריד היא או בתקופת האביב או בתקופת הסתיו, אז מזג האוויר נעים ונוח לטיולים ויש רוח קרירה.

התחבורה במדריד נוחה ומהירה מאוד. היא כוללת רכבות תחתיות, אוטובוסים, מוניות ואופניים להשכרה. הרכבות התחתיות מהירות עד מאוד וכוללות 16 קווים אשר מחולקים לכמה אזורים שונים במדריד.

פסל הדוב שאוכל מעץ התות, בית הדואר, פסל של המלך קארלוס השלישי וכמובן מגדל השעון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן

דילוג לתוכן