חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון לאומי לאמנות ריינה סופיה

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

מוזיאון לאומי לאמנות ריינה סופיה – Museo Nacional Reina Sofia, זהו מוזיאון שהוקם ביוזמתה ולכבודה של המלכה הנוכחית של ספרד, סופיה.
המבנה מודרני ומרשים ביותר, ביחוד גרם המעלות החיצוני שלו. הוא מוקדש לאמנות מודרנית, והיצירה המרכזית שלו היא "גרניקה" של פיקאסו. גרניקה – עיר באסקית ששימשה מעין שפן ניסוי של הגרמנים במהלך מלחמת האזרחים של ספרד. זאת היתה פעם ראשונה שהגרמנים, שסייעו לפרנקו, הפציצו מהאוויר. העיר נבחרה די באקראי והושמדה לחלוטין בהפצצות מהאוויר. האירוע הקשה הביא לתפנית במלחמת האזרחים והפך מאז לסמל אנטי-מלחמתי מובהק, בעיקר אחרי שפיקאסו הנציח אותה בציור ענק ומרשים ביותר.

שעות פתיחה
ימים ב' – שבת 10:00 – 21:00, יום א' 10:00 – 14:30.
כתובת
Santa Isabel 52
טלפון
+(34)-91-774 10 00
פקס
+(34)-91-774 10 56

מוזמנים לבדוק ביומן מתי יש מקום פנוי במוזיאון ולרכוש כרטיסים בהתאם לימי החופשה שלכם במדריד

מוזיאון ריינה סופיה המפורסם בעולם נמצא בבית חולים לשעבר, והוא מוזיאון לאמנות מודרנית עם אוסף מגוון ומרתק של אמנות ספרדית מהמאה ה -20, מפיקאסו ועד סולאנה.

בית חולים זה מהמאה ה -18 שופץ והוסב למוזיאון בשנת 1992, מחזיק באוסף האמנות העכשווי של מדריד. המרכזי הוא הגרניקה של פיקאסו, ללא ספק יצירות האמנות המפורסמות ביותר בספרד.

מוזיאון ריינה סופיה מחזיק גם יצירות של הטיטאנים האחרים של האמנות הספרדית, סלבדור דאלי וג'ואן מירו. האוסף משתרע בעיקר על המאה ה -20 עד שנות השמונים. יש כמה יצירות של אמנים לא ספרדים, כולל דמות השקר של פרנסיס בייקון, אך מוקד האוסף הוא ספרד די מוצקה.

בנוסף לציורים, המוזיאון מתהדר גם באוסף פסלים מרשים, כולל כמה יצירות צבעוניות ומובחנות של מירו, וחזה של פיקאסו של פבלו גארגלו.

תכשיט הכתר של ריינה סופיה הוא ללא ספק גרניקה של פיקאסו בחדר 206 בקומה השנייה. אבל כמה ציורים אחרים נעים מעת לעת, ולכן הם יכולים להיות קשים יותר למעקב. הריינה סופיה מארגנת יצירות לפי נושאים, כך שכדי לראות את כל הדאליות, אפשר אולי לכסות כמות נכבדה של שטח.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן

דילוג לתוכן