חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מקדש דבוד

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

הסיפור שעומד מאחורי מקדש דבוד הוא בהחלט מרתק, במקור מקדש דבוד אשר נבנה במאה השנייה לספירה נבנה במצרים, ולאחר מכן הוא פורק ונבנה שוב במדריד, המראה של מבנה מצרי עתיק בלב העיר מדריד הוא לגמרי יוצא דופן זה גם מה שמייחד את מקדש דבוד והופך אותו לאתר מבוקש.

זהו אחד המקומות המרהיבים שכאשר אתם נמצאים במדריד פשוט לא כדאי לכם לפספס, מקדש דבוד במדריד נחשב לאחד המקומות הרומנטיים בעיר בעיקר בשעה של השקיעה שאז יש את המראות הכי יפים על המקדש ועל מדריד!

ההיסטוריה של מקדש דבוד במדריד

מקדש דבוד הוקם לראשונה במצרים, הוא הוקם לא רחוק מהנילוס באזור הצפוני של מצרים, זהו מבנה מרשים בעל ארבעה עמודים ראשיים, לאורך השנים המבנה לא תוחזק עד שבמאה התשעה עשרה הוא קרס.

אם זאת עד שנות השישים של המאה הקודמת המבנה המשיך להתבלות, בשנות השישים הוקם הסכר הגדול של אסואן לא רחוק מהמקדש מה שגרם לחשש רציני שהמבנה יוצף ויהרס לחלוטין, איומים נוספים על המשך קיומו של המקדש גרמו לאונסקו לקבוע שזהו אתר היסטורי ויש לשמרו.

המצרים החליטו לתרום את המקדש לספרדים כאות תודה על הצלת מקדשי אבו סימבל שהיה קדוש למצרים והספרדים עזרו להם להציל ולשחזר את המבנה המדהים.

Temple of Debod
Temple of Debod

מה יש לראות במקדש דבוד

מקדש דבוד ממוקם בלב העיר מדריד, זהו ללא ספק אחד הדברים שלא הייתם מצפים לראות בעיר באירופה, המקדש נמצא מעל אגם מלאכותי והוא מוקף מים, הזמן הטוב ביותר לראות את המקדש זה בשעות הערב כאשר השמש שוקעת, שימו לב שבמדריד בתקופת הקיץ השמש שוקעת אחרי השעה תשע בלילה.

בשעות הערב לאחר שהשמש שוקעת המקדש מואר מה שמקנה לו מראה מדהים ומרהיב שללא ספק שווה כמה תמונות טובות למזכרת מהטיול שלכם במדריד, בתוך המבנה עצמו תמצאו קירות מעוטרים בציורים מצריים עתיקים שבהן המלך פרעה מניח מנחות לאלים שהם האמינו בהם.

זוהי חוויה מדהימה לראות את ההיסטוריה של המצרים העתיקים שידועים בעם מתקדם מאוד באותם שנים, המבנה ממחיש את העוצמה האדירה שהייתה להם לפני אלפי שנים ועובדה שהמקדש נמצא כיום במדריד זה הופך את החוויה לאפילו יותר עוצמתית ומסקרנת.

באזור של המקדש יש הרבה מה לראות ולעשות, יש גם את התצפית ואת הגנים של פלאסיו ריאל שהם נחשבים לאטרקציה מאוד פופולרית במדריד, יש באזור גם המון אטרקציות לילדים, מסעדות וגם חיי לילה לא רעים בכלל.

ביקור במקדש דבוד אורך משהו כמו חצי שעה כך ששוה לכם לתכנן את היום שלכם עם עוד אטרקציות באזור, עם אתם מגיעים בשעות הלילה אתם יכולים להמשיך לאחד הברים או המועדונים באזור, שווה לבקר במקדש דבוד זוהי חוויה שכדאי לזכור וכמובן לא פחות חשוב לצלם.

Temple of Debod
Temple of Debod

כן במקור המקדש נבנה במצרים ובשנות השישים הוא פורק והורכב שוב במדריד והפך להיות אטרקציה תיירותית פופולרית.

מקדש דבוד הוא מבנה מצרי עתיק הממוקם בלב מדריד, זהו מבנה מרשים בעל ארבעה עמודים מרכזיים, בתוך המבנה יש ציורים מצריים עתיקים.

כן הכניסה למקדש דבוד היא חינם, כדאי מאוד לבקר במקדש המעניין זוהי ללא ספק אטרקציה שלא כדאי לכם לפספס.

כמובן זהו אזור מאוד מרכזי במדריד ואתם יכולים למצוא מגוון גדול של אטרקציות, מסעדות, בתי קפה וברים, אם אתם נמצאים באזור אם ילדים תוכלו למצוא גם עבורם מבחר גדול של אטרקציות.

מומלץ להגיע בשקיעה..כי אז אפשר לראות באור את המקדש וגם בחושך את המקדש. כשיורד האור המקדש מקבל קסם אחר עם מגוון אורות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן

דילוג לתוכן