מדריד רכבת תחתית

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במדריד ללא עלות השאירו פרטים👇

מפת מטרו (רכבת התחתית) של מדריד קו 10

מפת מטרו (רכבת התחתית) של מדריד קו 10
מפת מטרו (רכבת התחתית) של מדריד קו 10

מטרו במדריד (רכבת תחתית) הינה קו 10 (הרכבת התחתית של מדריד) נחשבת למערך רכבות התחתית (מטרו) הגדולות בעולם ובין 10 הארוכות בעולם וה-2 בגודלה באירופה..אז שאתם במדריד מתניידים עם המטרו – רכבת התחתית של מדריד!

ריכזנו מדריך כיצד להתנייד במדריד במטרו. בעמוד זה תוכלו למצוא את כל מה שצריך לדעת על המטרו במדריד. תוכלו למצוא קישורים לדפי התחבורה הרשמיים, המספקים מידע נוסף על מערכת המטרו ושירותיה. לפניכם רשימה של מידע אחר אשר יהיה שימושי כאשר תיסעו ברשת המטרו במדריד. למטרו בלבד, תוכל למצוא מידע על התחנות, התחנות והמסלולים השונים של מערכת המטרו במדריד ב- MetroMadrid. עבור אוטובוסים עירוניים ואוטובוסי לילה, בקר באוטובוס EMT במדריד או בקר באוטובוס עירוני ואוטובוס לילה מדריד למידע נוסף. Metro de Madrid SA הינה חברה ציבורית וחלק מ- Consorcio de transport de la Capital, מערכת התחבורה הציבורית של מדריד. בעלים ומפקח על העיר מדריד ומועצת העיר מדריד, כמו גם על הממשלה האזורית והרשויות המקומיות.

למטרו ליגרו יש ארבעה קווים שונים

והמטרו נורטה ומטרו סור, שהם חלק ממערכת המטרו של מדריד ורשת המשנה שלה, שייכים למטרו מדריד SA ולחברת הכרטיסים שלה, חברה בשם EMT. מטרו מדריד מפעילה את המטרו בעיר מדריד, הבירה האזורית של ספרד, ובברצלונה, העיר השנייה בגודלה בספרד. המטרו מחובר בשני קווים עיקריים: MLC1 ו- MCL2, עם קיבולת כוללת של 1.5 מיליון נוסעים ביום.

המטרו של מדריד מחולק לאזורים A

B1, B2 ו- B3, אך מעל הכל כדאי להבין טוב יותר את האזורים השונים במרכז ובפאתי העיר, המאורגנים בשלושה אזורים עיקריים: MLC1 ו- MCL2, מטרו נורטה ומטרו סור. ניתן גם לקנות כרטיסים לכל אחד מהאזורים הללו, כמו גם לשאר מערכות המטרו.

כדי לקנות כרטיס MetrobAos, אתה יכול ללכת לדלפק הכרטיסים בכל תחנת מטרו של מדריד או לקנות אותו ממכונה אוטומטית בכניסה לתחנות המטרו. ניתן לרכוש כרטיסים גם ברכבת התחתית וברכבות הפרבריות היוצאות רק מתחנות המחוברות בדרך כלל לרכבת התחתית. אפשרות נוספת היא לקנות כרטיס המאפשר לנסוע רק ברכבת התחתית, ברכבת התחתית ובפרברים שיוצאים רק מתחנות הרכבת התחתית. כרטיס זה מאפשר לכל היותר זמן נסיעה של שתי דקות בין שתי התחנות או עד 30 דקות בין שתי התחנות בנסיעה אחת.

זו אפשרות נהדרת לתחבורה ציבורית במדריד אם אתה רוצה לחקור אזורים אחרים של הבירה

מחיר הנסיעה הוא 3 יורו ומאפשר לרכוש כרטיס משולב לנסיעה בין שתי התחנות שלוקח מקסימום 10 דקות או עד 30 דקות בין שתי התחנות בנסיעה בודדת. באמצעות כרטיס זה תוכלו לבצע בסך הכל 3 נסיעות בין שתי תחנות רכבת תחתית ביום אחד או בשבוע. זה יעזור לך לתכנן את נסיעות המטרו שלך ברחבי העיר ועם מחשבון המסלולים הבא תוכל לברר אם אתה יכול למצוא את המסלול הטוב ביותר ממקום אחד במדריד למקום אחר באמצעות מטרו, רכבת קלה או אוטובוס, אשר באופן אוטומטי מופיעים במפות Google. תהיה לך גישה לכל המידע העדכני ביותר על המטרו, החשמלית והאוטובוס של מדריד, כולל מחירים מעודכנים, לוחות זמנים, לוחות זמנים ועוד. Ticekt הוא שירות כרטיסי קוד פתוח בחינם עבור המטרו והחשמלית של מדריד. רשת המטרו מחברת גם את שדה התעופה של מדריד עם שדה התעופה בראגה והיא אמצעי התחבורה הקל והזול ביותר בין השניים. המסילות מונחות ברצועות חצץ ועץ, והקווים מחברים את מרכז העיר, אזור העסקים המרכזי וחלקים אחרים של הבירה.

במדריד יש גם מטרו המקשר בין מרכז העיר

אזור העסקים המרכזי וחלקים אחרים של הבירה. מולטי-קארד מציעה גישה לכל רשת המטרובוס, כולל המטרו, החשמלית, המטרו ליגרו ו- ML1. אתה יכול גם לרכוש כרטיס משולב למטרו, המאפשר לך לעלות ולרדת הן ממטרו והן מאוטובוסים כדי לשלב את מערכת המטרו / אוטובוס שלך במדריד.

במטרו במדריד יש 300 תחנות והיא מציעה כיום קו ייעודי של רמאל המחבר בין תחנות האופרה ופרינסיפה פיו

כמו כן, ישלים קישור בין תחנת האופרה לפרינססה פיו ושלושה קווי רכבת קלה נוספים, אשר יאריכו את הרשת ב27-78 ק"מ. במדריד יש כיום 2.5 מיליון נוסעים ביום במטרו, בחשמלית ובאוטובוס.

המטרו מורכב מ -13 קווים

העוברים מעל 300 תחנות ומצוידים במעליות וברמפות לנוסעים נכים. דרגנועים הם חלק חשוב ברשת, אך ישנם דברים אחרים המנגישים את תחנות המטרו. תכונות אלה הופכות את רשת המטרו של מדריד לסטנדרט עולמי ולגורם מהותי עבור כל המשתמשים. שיטה פופולרית נוספת לתחבורה ציבורית במדריד היא האוטובוס, עם קיבולת כוללת של 1.5 מיליון נוסעים ביום ויותר מ- 200 קווים המשרתים את כל פינות עירנו.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה במדריד מתחילה כאן